Aktualności: Sprawy urzędowe

Pytamy o remonty na starówce

13 kwietnia 2022

Przed nami bardzo ważne inwestycje drogowe na Starym Mieście. Ul. Bolesława Chrobrego zostanie przebudowana – na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. M. Skłodowskiej-Curie. Kolejny projekt to modernizacja ul. Kuśnierzy, ul. Włosienniczej i ul. Szewskiej.

Mieszkańcy zainteresowani tymi inwestycjami mogą wziąć udział w spotkaniu z prezydentem Rafałem Zającem, jego współpracownikami i projektantem albo przesłać swoje sugestie e-mailowo. W załącznikach poniżej są plany sytuacyjne obu projektów. Można się z nimi zapoznać, a później wypowiedzieć w tym temacie. Jedna z opcji to udział w spotkaniu, które zaplanowano na czwartek (21.04.) o 16:30 w Szkole Podstawowej nr 5 (ul. Kuśnierzy 7). Sugestie mieszkańców przyjmowane są również e-mailowo. Wystarczy do 21.04. (czwartek) wysłać wiadomość na adres: p.patyk@um.stargard.pl.

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych. Na tym etapie inwestycji jest jeszcze czas na uwzględnienie uwag stargardzian. Spotkanie z projektantem to z kolei okazja do uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące zaplanowanych remontów.

Mapa: geoportal.gov.pl

ul. Bolesława Chrobrego – projekt

ul. Kuśnierzy, ul. Włosiennicza, ul. Szewska – projekt