Strona głównaWpisyInneRemont amfiteatru – zaczęło się

Aktualności: Sprawy urzędowe

Remont amfiteatru – zaczęło się

11 października 2022

Pierwsze maszyny pojawiły się na placu budowy ważnej i oczekiwanej przez stargardzian inwestycji. Rozpoczął się gruntowny remont amfiteatru. Teren jest ogrodzony, a wykonawca prowadzi już pierwsze prace rozbiórkowe. Po modernizacji zyskamy tam nowoczesną scenę i większą widownię, na której wygodnie zasiądą również osoby z niepełnosprawnościami.

– Muszę przyznać, że obserwacja rozpoczęcia przebudowy amfiteatru przyniosła mi sporo radości. Ruszyliśmy z inwestycją tak bardzo oczekiwaną przez stargardzian. Wiem, że wielu mieszkańców ma do tego obiektu ogromny sentyment, bo w latach siedemdziesiątych na własne oczy widzieli jego budowę, a nawet sami przy niej pracowali. Po remoncie amfiteatr stanie się miejscem łączącym pokolenia, w którym będzie można uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. To będzie nasza duma, naprawdę nowoczesny i komfortowy obiekt – mówi prezydent Rafał Zając.

Przebudowany amfiteatr zupełnie zmieni swoje oblicze. Artyści będą mieli do dyspozycji nowoczesną scenę w kształcie sześciokąta o powierzchni ponad 540 m2. Pod nią zaprojektowane zostały nowe garderoby i łazienki. Publiczność skorzysta z ławek na wyremontowanej widowni, która pomieści ponad 3000 osób. Wraz z miejscami stojącymi stargardzianie zyskają przestrzeń do zabawy dla około 4000 ludzi. Do amfiteatru dojdziemy jednym z ośmiu wejść, a na samej górze odpoczniemy na dodatkowych ławkach. Całość uzupełnią stojaki na rowery, odpowiednie oświetlenie i kosze na śmieci.

Wykonawcą modernizacji jest firma Adamietz, która ma doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji – jedną z najnowszych jest remont Teatru Letniego w Szczecinie. Prace za około 22 000 000 zł powinny zakończyć się w 2024 r.

Zdjęcia: UM w Stargardzie