Aktualności: Sprawy urzędowe

Remontuj – nie czekaj

16 sierpnia 2021

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przyjmuje wnioski od osób, które chciałyby samodzielnie wyremontować mieszkania. Czekają lokale o różnej powierzchni i w różnych częściach miasta. Dokumenty można składać do 1.09. (środa). Koszty remontu zaczynają się już od ok. 22 000 zł.

Wnioski przyjmowane są w Biurze Przydziału i Zamiany Mieszkań STBS – al. Żołnierza 11a (tel. 91 819 22 92). O mieszkania do samodzielnego remontu mogą się starać osoby będące na liście do przydziału lokalu docelowego, znajdujący się w rejestrze zamian z urzędu oraz w wykazie uprawnionych do przydziału lokalu zamiennego.

Dzięki takiemu rozwiązaniu stargardzianie mają możliwość szybszego wynajmu i własnej aranżacji mieszkań. Dodatkowo w remoncie często biorą udział członkowie rodziny, co pozwala zmniejszyć koszty. Wykaz lokali do samodzielnego remontu można znaleźć tutaj, w Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 oraz w siedzibach Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – ul. A. Struga 29 i al. Żołnierza 11a.

Zdjęcie: STBS/archiwum