Aktualności: Kultura

Retro gry w FILARACH

24 marca 2023

W ten weekend (25 i 26.03.) w Stargardzkim Centrum Nauki będzie można przenieść się w czasie do lat 80. i 90. XX wieku. Przed nami 1. Festiwal Gier Komputerowych i Konsolowych – sentymentalna podróż dla dorosłych i świetna zabawa dla młodzieży, która będzie miała okazję poznać retro gaming.

Bilety na to wydarzenie można kupować online – wystarczy kliknąć tutaj. Są też dostępne na miejscu, w sklepiku FILARÓW. Na uczestników festiwalu czeka m.in. wystawa komputerów z dawnych lat, archiwalne czasopisma, a przede wszystkim interaktywne stanowiska z grami. Coś dla siebie znajdą na pewno zarówno młodsi, jak i starsi. Zabawa potrwa przez cały weekend – do wyboru w sobotę i w niedzielę są bilety na zwiedzanie od 10:00 do 16:00.

W FILARACH zawsze dzieje się coś ciekawego. Oprócz stałej ekspozycji dużą popularnością cieszą tematyczne wydarzenia i warsztaty – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Kolejna propozycja to wyjątkowe, naukowe urodziny. Edukatorzy zawsze dbają, żeby wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji dowiedzieli się czegoś nowego. O szczegóły urodzinowej oferty można dopytać telefonicznie – 512 281 857 albo kliknąć tutaj.