Aktualności: Sprawy urzędowe

Rodzinna niedziela w Stargardzie

27 września 2021

To był dzień pełen wrażeń. Przez całą niedzielę stargardzianie tłumnie bawili się na dwóch festynach rodzinnych. Oprócz wielu atrakcji dla małych i dużych można było na miejscu wyrobić Stargardzką Kartę Mieszkańca. Z tej opcji skorzystało ponad 160 mieszkańców. Podczas festynu poznaliśmy też zwycięskie propozycje Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Pogoda dopisała – przez całą niedzielę był ciepło, a chwilami nawet słonecznie. Zabawę zorganizowano w dwóch miejscach – na os. Pyrzyckim i przy Domu Kultury Kolejarza. Było koło fortuny z nagrodami, błękitne stargardzkie balony i animacje dla najmłodszych. Dzieci ustawiały się w kolejce do malowania twarzy i po watę cukrową, a dorośli zajadali się grochówką i żurkiem. Na miejscu poznali też szczegóły nowej oferty AquaStar i zapowiedź ciekawostek, które już niedługo poznają w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Obszerna galeria zdjęć jest tutaj.

Przy okazji festynu wiele osób zdecydowało się wyrobić Stargardzką Kartę Mieszkańca. Dzięki temu zapewnili sobie dostęp do korzyści i zniżek zarezerwowanych wyłącznie dla jej posiadaczy. To np. 16 zł zamiast 21 zł za wejście na nowy basen AquaStar i 15 zł zamiast 20 zł za wstęp do niedługo otwieranego Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY. Poza tym można zyskać pierwszeństwo w rekrutacji dzieci do żłobka, przedszkola i szkoły. Z SKM można też taniej podróżować MPK. Więcej informacji tutaj.

Podczas festynu poznaliśmy również wyniki Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Mieszkańcy wybrali 13 propozycji o łącznej wartości 2 100 000 zł. Tym razem zagłosowało prawie 10 500 osób. Dzięki temu już w przyszłym roku w Stargardzie pojawią się m.in. kolejne trampoliny ziemne, a także mural. Będą też wyremontowane chodniki i naukowy plac zabaw. Więcej o SBO 2022 piszemy tutaj.

Zdjęcia: Paweł Bieg