Strona głównaWpisyInneRowerem wzdłuż Spokojnej

Aktualności: Sprawy urzędowe

Rowerem wzdłuż Spokojnej

10 sierpnia 2021

650 m ścieżki rowerowej, chodniki, oświetlenie, zatoka autobusowa – zakończyła się inwestycja wzdłuż ul. Spokojnej. Cykliści jeżdżą tam nową trasą od ronda Żołnierzy Wyklętych do ronda Pionierów Stargardu. Wartość prac w tym miejscu to ponad 1 000 000 zł. Ścieżka jest jednym z elementów dużego projektu o łącznej wartości przeszło 12 300 000 zł.

Nowa trasa ma komfortową nawierzchnię bitumiczną. Pojawiło się tam również odpowiednie oświetlenie. Dodatkowo wyznaczono zatokę dla miejskich autobusów i zbudowano chodnik z kostki betonowej. Wykonano też zieleńce. Jesienią przybędzie tam jeszcze 5 drzew – 4 lipy drobnolistne i klon jawor.

Inwestycja poprawiła wygodę i bezpieczeństwo cyklistów. Coraz więcej stargardzian wybiera właśnie rower, korzystając ze stale wydłużanych tras. Nową ścieżką dojadą wygodnie w kierunku Giżynka, ronda Golczewo, a stamtąd już na kolejne kilometry w parku przemysłowym.

Trasa wzdłuż ul. Spokojnej to jeden z elementów dużego projektu. W jego ramach powstała już ścieżka przy ul. Nasiennej. Kolejne drogi dla rowerów wybudowane zostaną wzdłuż ul. Barnima i ul. Armii Krajowej. Łącznie w Stargardzie przybędzie dzięki temu 2 km ścieżek. Miasto pozyskało na ten cel 9 600 000 zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie