Aktualności: Sprawy urzędowe

Rozliczamy i pomagamy

7 kwietnia 2022

Do 2.05. (poniedziałek) trzeba rozliczyć PIT za 2021 r. Przy okazji można przekazać 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego. W naszym mieście działa wiele fundacji i stowarzyszeń, które czekają na takie wsparcie. Choć nas nic to nie kosztuje, możemy realnie pomóc potrzebującym stargardzianom.

Pieniądze w ramach 1% podatku mogą otrzymać tylko organizacje posiadające numer Krajowego Rejestru Sądowego. Listę OPP z naszego miasta wraz z numerami KRS można znaleźć tutaj. Zasady są niezmienne – w zeznaniu wystarczy wpisać nr KRS wybranej fundacji lub stowarzyszenia oraz kwotę (wartość 1% podatku), która zostanie przekazana na jej konto.

Po rozliczeniu PIT za 2021 r. warto wyrobić swoją Stargardzką Kartę Mieszkańca lub – jeśli minęły 2 lata odkąd odebraliśmy SKM – przedłużyć jej ważność. Wszystko to można zrobić w jednym z 6 punktów: w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17 i w Ratuszu), Stargardzkim Centrum Kultury, Stargardzkim Centrum Nauki FILARY, AquaStar i Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Termin ważności karty można sprawdzić tutaj (zakładka Data ważności). Niedługo na www.stargardvita.pl będzie też opcja przedłużenia SKM online.

Po odbiorze lub zaktualizowaniu karty od razu można korzystać z szeregu zniżek. To m.in. tańsze bilety MPK, wejściówki do kina, SCN i SCK oraz dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkoli i żłobka. Posiadacze SKM zapłacą tylko symboliczną złotówkę za jeden dzień koncertowy na Stargard Festiwal ’22. Więcej informacji o tym wyjątkowym wydarzeniu tutaj.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum