Aktualności: Sprawy urzędowe

Rozmawiali o pandemii

26 listopada 2020

Wymiana doświadczenia i wspólne wypracowanie najważniejszych zasad bezpieczeństwa – to główne tematy rozmów uczestników drugiej polsko-niemieckiej wideokonferencji. Kolejny raz partnerzy dyskutowali tej m.in. o nauczaniu zdalnym.

Wymiana informacji to tylko część projektu. W jego ramach Stargard zdobył też dofinansowanie na sprzęt, który trafia do szkół podstawowych, przedszkoli miejskich i żłobka. Za ponad 230 000 zł zakupiono m.in. parownice, zmywarki z wyparzarkami i ozonatory. Dzięki temu zwiększyło się bezpieczeństwo najmłodszych stargardzian, ale również nauczycieli oraz innych pracowników tych placówek.

Podczas wideokonferencji rozmawiano o nauczaniu zdalnym. Zarówno szkoły stargardzkie, jak i placówki funkcjonujące w ramach Oberbarnimschulen w Eberswalde korzystają z platform dostosowanych do nauki online. Innym równie ważnym tematem byt powrót dzieci do szkół. Dyskutowano o zasadach bezpieczeństwa, które maksymalnie ogranicz rozprzestrzenianie się: koronawirusa. Najważniejsze zalecenia opracowane zostały w formie ulotki w dw6ch wersjach językowych. Można ją zobaczyć poniżej.

Spotkanie online odbyło się w ramach projektu ,,Partnerska wymiana dobrych praktyk celem skutecznego zwalczania skutków pandemii w obszarze transgranicznym”. Projekt jest dofinansowany przez Unię: Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Wsp6fpracy lnterreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Zdjęcie: UM w Stargardzie