Aktualności: Kultura

Rozwijaj talenty w SCK

27 września 2021

Śpiew, taniec, fotografia, teatr, a może rzemiosło? W pracowniach Stargardzkiego Centrum Kultury można doskonalić swoje umiejętności i odkrywać w sobie nowe talenty. Od 4.10. (poniedziałek) ruszają zajęcia. Wystarczy przyjść do końca października, zapisać się bezpośrednio u instruktorów i rozpocząć twórczą przygodę z SCK.

Oferta jest bardzo zróżnicowana. Terminy i godziny wszystkich spotkań można sprawdzić na plakacie. Coś dla siebie znajdą dzieci, młodzież, a także dorośli. Aż w 3 pracowniach można doskonalić umiejętności wokalne. Celina Gładysz i Maria Pyra zapraszają każdego – zarówno doświadczonych wokalistów, jak i osoby początkujące. W zespole De Facto śpiewają już dwunastolatkowie, a w Chórze Cantore Gospel – dzieci od 8 roku życia. Inna opcja to pracownia pieśni ludowej.

Młodzież powyżej 16 lat i dorośli spróbują swoich sił na deskach Teatru Krzywa Scena. Zajęcia prowadzi Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz. Ci, którzy do tej pory tylko podziwiali występy Teatru Ognia Fire Arrow, teraz mogą dołączyć do ekipy poskramiaczy żywiołu. Instruktorami w tej pracowni są Gracjana Sobierajska i Bartosz Boradyn. Z kolei tkania, dziergania i szycia nauczy wszystkich chętnych Małgorzata Just. Do pracowni rzemiosła zaprasza dzieci powyżej 12 lat i dorosłych.

Kolejna propozycja to zajęcia z fotografii. Ich uczestnicy pod okiem Szymona Górskiego poznają m.in. podstawy techniczne, zasady kompozycji obrazu i operowanie światłem. A skoro fotografia, reportaż, to również dziennikarstwo. Tajniki tego zawodu w pracowni lokalności i dziennikarstwa zdradzi wszystkim chętnym Aleksandra Zalewska-Stankiewicz.

Jest również kilka propozycji dla miłośników tańca. Młodzi ludzie w wieku 10+ mogą dołączyć do pracowni dancehall, którą prowadzi Oliwia Woźniak. Panie, którym bliskie są klimaty latynoamerykańskie, wezmą udział w nauce tańca dla kobiet, a chętne pary nauczą się podstaw tańca towarzyskiego – głównie tanga i swingu. Na ostatnie dwie propozycje można się zapisywać już od 27.09. (poniedziałek) pod nr tel. 91 578 32 31. Szczegółowe informacje o wszystkich pracowniach również pod tym numerem telefonu oraz tutaj.