Strona głównaWpisyInneRuszamy w miasto z SISem

Aktualności: Sprawy urzędowe

Ruszamy w miasto z SISem

26 maja 2021

Na to wydarzenie czekaliśmy długo. W sobotę i niedzielę (12-13.06.) cały Stargard znów wypełni sztuka. Przed nami ArtFestiwal, podczas którego spotkamy się z artystami w przestrzeni miejskiej. W tym numerze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” znalazła się mapa z wszystkimi propozycjami. Taką wkładkę z legendą można wyjąć z SISu i zabrać ze sobą w festiwalową trasę.

W najnowszym wydaniu Informatora są też informacje o Punkcie Szczepień Powszechnych, który działa w Stargardzkim Centrum Kultury. Można się tam zaszczepić bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce. Rejestracja jest bardzo prosta – wszystko krok po kroku zostało wyjaśnione na stronie 3.

Od kilku miesięcy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest prowadzony przez Małgorzatę Olejnik. Dyrektor opowiedziała o swoich doświadczeniach z pracy w naszym mieście i planach na dalszy rozwój pomocy najbardziej potrzebującym stargardzianom.

W czerwcowym SISie zaglądamy do Stargardzkiego Centrum Nauki, które czeka na wyposażenie i na budowę pływalni AquaStar, gdzie prace postępują z miesiąca na miesiąc. W całym mieście realizowane są też mniejsze inwestycje. Mieszkańcy okolic ul. J. Przybosia/S. Żeromskiego mają do dyspozycji nowy plac zabaw z siłownią plenerową. Już wkrótce kolejne ulice i przejścia dla pieszych oświetlą ledowe latarnie. Jaśniej będzie na os. Lotnisko, os. Pyrzyckim, a także w Centrum.

Aktywnych stargardzian z pewnością zainteresuje rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały czerwiec można jeździć i zbierać kilometry dla Stargardu. Więcej na stronie 15. Z kolei ci, którzy troszczą się o środowisko, mogą dołączyć do #ekoStargardchallenge. Jest na to czas aż do 19.09. (niedziela).