Aktualności: Kultura

Ruszamy z ArtFestiwalem

22 maja 2020

Ponad 70 twórców zaprezentuje swoje dzieła podczas IV edycji ArtFestiwalu. Tym razem wyjątkowo spotkamy się z nimi wirtualnie. Wszystkie tegoroczne propozycje będą dostępne tutaj już w sobotę (23.05.) od 12:00. Wybór – jak zawsze – będzie naprawdę duży.

– Epidemia koronawirusa zmieniła naszą rzeczywistość. Wciąż jednak potrzebujemy kontaktu z kulturą i sztuką. Na szczęście nasi artyści doskonale odnaleźli się w wirtualnym świecie. Wprawdzie tegoroczny ArtFestiwal wygląda nieco inaczej, ale to wciąż wyjątkowe spotkania z lokalnymi twórcami. Zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami. Jak zawsze możemy wybrać spośród wielu różnych dziedzin sztuki – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

W tym roku ArtFestiwal przeniósł się do internetu. Na stronie Stargardzkiego Centrum Kultury już w najbliższy weekend (23-24.05.) w specjalnej zakładce będzie można znaleźć twórców i ich dzieła. Dla wygody internautów wyróżniono kilka kategorii: fotografia, malarstwo, muzyka, grafika, modelarstwo, rękodzieło i formy użytkowe, rzeźba, teatr i witraż. Na widzów czekają zarówno zdjęcia, prezentacje multimedialne oraz filmy.

Wirtualny ArtFestiwal rozpocznie się w sobotę (23.05.) o 12:00. Nie trzeba się jednak spieszyć – na wirtualne odwiedziny u lokalnych artystów mamy sporo czasu. Jednym kliknięciem można przejść do kolejnego twórcy, tym razem bez konieczności przemieszczania się po mieście. Choć tradycyjny, plenerowy ArtFestiwal trwa jeden weekend, tym razem materiały on-line będą dostępne dłużej. Dzięki temu wszyscy miłośnicy sztuki zdążą zobaczyć każdą z ponad 70 prezentacji. Warto też na bieżąco śledzić facebookowy profil wydarzenia.