Aktualności: Sprawy urzędowe

Są pieniądze na działki

17 marca 2022

Przynajmniej 80 000 zł popłynie w tym roku do zarządców Rodzinnych Ogrodów Działkowych ze Stargardu. Dzięki wsparciu od miasta można np. zbudować ogólnodostępny kompostownik, wymienić instalacje, postawić zbiornik na gromadzenie wód opadowych albo wykonać nowe ogrodzenie. To już kolejny rok, w którym Stargard pomoże w zmienianiu oblicza działek będących miejscem spędzania czasu przez tysiące mieszkańców.

Konkurs ofert jest skierowany do stowarzyszeń prowadzących Rodzinne Ogrody Działkowe. Od przyszłego tygodnia aż do 13.05. (piątek) będzie można składać formularze. Już teraz warto przygotować projekty i skompletować kilka dokumentów, które będą potrzebne: potwierdzenie prawa do władania nieruchomością, potwierdzenie umocowania do reprezentowania wnioskodawcy, oświadczenie, że ROD nie działa w celu osiągnięcia zysku, oświadczenie o możliwości lub braku możliwości odliczenia podatku od towarów i usług oraz oświadczenie prezesa ROD o dostępności konkretnego terenu dla stargardzian.

W Stargardzie jest 10 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. To miejsce wypoczynku i rekreacji bardzo wielu mieszkańców naszego miasta. Co roku zarządcy ROD mogą wnioskować o przyznanie dotacji m.in. na budowę i modernizację infrastruktury. W 2021 r. do działkowców popłynęło 80 000 zł. W tym roku kolejne pieniądze umożliwią zrealizowanie kilku następnych projektów. Wyniki konkursu poznamy na początku czerwca.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum