Strona głównaWpisyInneSARL pomoże w remontach

Aktualności: Sprawy urzędowe

SARL pomoże w remontach

9 listopada 2021

Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego rozpoczęła przyjmowanie wniosków o tzw. pożyczkę miejską. Mogą z nich skorzystać m.in. wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. To szansa na modernizację kolejnych budynków w naszym mieście. SARL dofinansuje remonty o wartości nawet do 1 000 000 zł.

Pożyczka miejska może być przeznaczona na rewitalizację, modernizację, adaptację lub zmianę sposobu użytkowania różnych obiektów budowlanych – np. kamienic. Prace obejmują np. remont dachu, ocieplenie ścian, ale również wymianę wind lub instalację czujników czadu i gazu. Szczegółowe informacje o tej formie wsparcia są tutaj. Środki na pożyczki miejskie obsługiwane przez SARL pochodzą z Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Okres spłaty takiego kredytu to maksymalnie 15 lat. Pożyczka miejska ma stałe oprocentowanie – już od 1,24% rocznie. O wsparcie w remoncie mogą się starać spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, ale także jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego posiadające osobowość prawną oraz TBS-y.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum