Aktualności: Sprawy urzędowe

Sąsiadom pogoda niestraszna

22 sierpnia 2022

To była intensywna sobota na os. Lotnisko. Nawet ulewny deszcz nie zepsuł zabawy uczestnikom Dnia Sąsiada. Na festynie bawili się stargardzianie w każdym wieku. Udowodnili, że pogoda ducha i pozytywne nastawienie potrafią przegonić nawet najczarniejsze chmury.

Dzień Sąsiada to już tradycja. Mieszkańcy tej części Stargardu co roku pod koniec lata spotykają się na os. Lotnisko, żeby spędzić razem czas i lepiej się poznać. Jak zawsze wiele atrakcji czekało na najmłodszych. Dzieci chętnie uczestniczyły w animacjach – dla nich deszcz nie był przeszkodą w świetnej zabawie. Z kolei dorośli na miejscu wyrabiali swoje Stargardzkie Karty Mieszkańca

Tegoroczny festyn miał motyw przewodni – „Na ludową nutę”. Były występy artystyczne i pokazy slavica dance, czyli połączenia elementów tradycyjnego tańca z nowoczesną muzyką i choreografią. Na stoiskach znalazło się rękodzieło i smakołyki. Pozytywną energią jak zwykle zarażali seniorzy z pobliskiego klubu „Senior+”. Mali i duzi świetnie się bawili, korzystając z okazji do sąsiedzkiej integracji.

Zdjęcia: Paweł Bieg