Aktualności: Sprawy urzędowe

SBO 2024 – planujemy

28 marca 2023

Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej radni zgłosowali w sprawie tegorocznej odsłony Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Już teraz wiemy, że do wydania będzie 2 100 000 zł. Jak zawsze to mieszkańcy zaproponują, co warto zrobić w ich okolicy i sami zagłosują na ich zdaniem najlepsze projekty.

Najprawdopodobniej zgłaszanie propozycji do SBO 2024 rozpocznie się na przełomie kwietnia i maja. Potem będzie czas na weryfikację wszystkich pomysłów i przygotowanie głosowania, które powinno ruszyć w wakacje. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wyniki poznamy najpóźniej na przełomie sierpnia i września.

Stargardzianie znów będą mogli głosować na papierowych kartach albo online. Miasto zostanie podzielone na 6 obszarów, a każdy chętny mieszkaniec wskaże maksymalnie 3 jego zdaniem najciekawsze propozycje ze swojej okolicy. Do oddania będzie także „złoty głos”, czyli poparcie projektu spoza obszaru zamieszkania.

Do tej pory w Stargardzie odbyło się 9 edycji SBO. W tym czasie mieszkańcy wskazali do realizacji w sumie aż 99 projektów, oddając na nie łącznie ponad 100 000 głosów. Wszystkie zwycięskie propozycje kosztowały przeszło 16 200 000 zł. Place zabaw, plenerowe siłownie, mural, chodniki, miejsca do parkowania – to tylko niektóre pomysły kreatywnych stargardzian, którzy chcą zmieniać swoją okolicę. Już za kilka miesięcy okaże się, na jakie projekty wydamy następne 2 100 000 zł.