Strona głównaWpisyKulturaSCN nabiera kształtów

Aktualności: Kultura

SCN nabiera kształtów

17 lipca 2020

Trwają intensywne prace przy budowie Stargardzkiego Centrum Nauki. Zabytkowa kamienica zostanie odtworzona – uważni obserwatorzy już mogą dostrzec nowe oblicze budynku przy ul. B. Chrobrego. Dużo dzieje się także w środku. SCN będzie miejscem, w którym coś dla siebie znajdą osoby w każdym wieku.

W odbudowanej kamienicy montowana jest konstrukcja więźby dachowej. Izolowany jest także tzw. taras techniczny. Trwają prace dociepleniowe i montaż okien. Wewnątrz wykonywana jest instalacja elektryczna, wentylacja, a także klimatyzacja. Jednocześnie powstaje wyposażenie, które zostało zamówione specjalnie dla SCN. Przygotowywane są również poszczególne eksponaty. Już teraz dzięki wizualizacji możemy zajrzeć do działu Kupcy. Postępy prac na miejscu zobaczyli zastępcy prezydenta Ewa Sowa i Piotr Mync w towarzystwie zarządu STBS.

Jedną z ciekawostek Centrum Nauki jest motyw cegły stargardzkiej z kolegiaty. Fragment ściany świątyni został już przeskalowany i przeniesiony na eksponat, który będzie elementem jednej z wystaw. Zwiedzający SCN poznają zarówno historię naszego miasta, ale też poszerzą wiedze z nauk ścisłych i technicznych. Każdy z tematycznych działów będzie przystosowany zarówno do najmłodszych, nieco starszych, jak i zupełnie dorosłych gości. Dzięki temu SCN zapewni ciekawą rozrywkę całej rodzinie.

Zdjęcia i wizualizacja: STBS