Aktualności: Działania społeczne

Seniorze, do dzieła!

7 kwietnia 2022

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 15. edycji konkursu „Seniorzy w akcji”. Formularze można wysyłać do 15.04. (piątek). Zasady są bardzo proste. Wystarczy mieć 60 lub więcej lat i dobry pomysł na projekt społeczny. Można działać samodzielnie albo w parze z kimś młodszym o minimum 25 lat. Szczegółowe informacje są na stronie www.seniorzywakcji.pl

Organizatorzy zapewniają wsparcie ekspertów przy realizacji zwycięskich projektów, dotacje, a także udział w bezpłatnych warsztatach rozwijających umiejętności. Propozycje powinny być związane z edukacją i kulturą, wykorzystaniem nowoczesnych technologii przez osoby starsze, działaniami na rzecz środowiska i klimatu albo aktywizacją seniorów w życiu społecznym. Można też zgłaszać pomysły sprzyjające integracji z uchodźcami z Ukrainy.

Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie tylko we współpracy z organizacją pozarządową – np. fundacją lub stowarzyszeniem, która stara się o dotację. W naszym mieście działają różne podmioty wspierające seniorów. Wykaz wszystkich organizacji jest tutaj.

Konkurs „Seniorzy w akcji” realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach Programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Zdjęcie: Paweł Bieg/archiwum