Aktualności: Działania społeczne

Seniorzy rządzą!

6 września 2022

Na to wydarzenie niektórzy czekają cały rok. Przez kilka dni władzę w mieście mają najstarsi stargardzianie. To oni będą rządzić, ale jak co roku razem z nimi bawimy się wszyscy, niezależnie od wieku. Program jest naprawdę bogaty. Będzie festyn, parada, dyskoteka, sportowe zmagania, wycieczki, chwila dla zdrowia i dużo, dużo więcej. Każdy znajdzie coś dla siebie podczas Stargardzkich Dni Seniora.

W pewnym momencie życia trzeba szczególnie zadbać o zdrowie. Przy okazji swojego święta seniorzy będą mogli m.in. zbadać gęstość kości, poziom cukru we krwi i słuch. Wszyscy chętni dowiedzą się również, jaka dieta sprzyja zachowaniu dobrej formy i poprawie samopoczucia. To wszystko dostępne bezpłatnie w czwartek (8.09.) od 9:00. O dokładną lokalizację wszystkich badań i porad będzie można zapytać w punkcie informacyjnym przy głównej bramie szpitala (ul. Wojska Polskiego 27). Również w czwartek (8.09.) w Domu Kultury Kolejarza tradycyjnie spotkają się tegoroczni 80-latkowie i najstarsi członkowie stargardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Piątek (9.09.) to sportowa zabawa w Teatrze Letnim. Tego dnia o 14:30 seniorzy oficjalnie otrzymają klucze do miasta. Następnie rozpocznie się rywalizacja w różnych konkurencjach. Każdego roku starsi stargardzianie zadziwiają świetną kondycją i nieposkromioną energią. Oprócz senioriady w Teatrze Letnim będzie można również m.in. zobaczyć pokaz tańca latino, poćwiczyć z instruktorem OSiR i skorzystać ze strefy masażu.

W sobotę (10.09.) z samego rana na stawach hodowlanych w Kluczewie rozpoczną się zawody wędkarskie. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy telefoniczne (506 607 987). Po południu – o 14:30 – z Rynku Staromiejskiego wyruszy tradycyjna, wielobarwna, radosna parada. W tym roku mile widziane przebrania w klimacie lat 20. i 30. XX wieku. Seniorzy przejdą do Parku Chrobrego. W planach jest festyn z wieloma atrakcjami, a po nim dyskoteka. Zabawa potrwa aż do 22:00.

W niedzielę (11.09.) będzie czas na odpoczynek. Szczęściarze, którzy podczas sobotniego festynu wylosują w kole fortuny specjalne bilety, o 10:00 pojadą na zwiedzanie miasta z prezydentem Rafałem Zającem w roli przewodnika. Kolejna propozycja to piknik z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek na Bobrowej Polanie. Na tych, którzy nie dotrą tam we własnym zakresie, o 11:00 w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym będzie czekał bezpłatny autobus MPK. Powrót zaplanowano na 14:00.

Stargardzkie Dni Seniora to wielkie święto najstarszych mieszkańców, ale również dobra okazja do międzypokoleniowej zabawy. Zawodnicy senioriady zawsze liczą na doping kibiców, a podczas festynu z atrakcji korzystają całe rodziny. Nic również nie stoi na przeszkodzie, żeby wraz z naszymi babciami, dziadkami, bliskimi wziąć udział w wyjątkowej paradzie. Jak podkreślają sami seniorzy – wiek to tylko liczba, a dobra zabawa należy się każdemu. Udowadniają to nam co roku, zapraszając do wspólnego świętowania wszystkich stargardzian.