Aktualności: Sprawy urzędowe

Seniorzy rządzą w SISie

2 września 2022

Mniej niż tydzień zostało do jednego z najważniejszych wydarzeń jesieni w naszym mieście. Przed 4 dni władzę w Stargardzie będą mieć najstarsi mieszkańcy. Podczas Dni Seniora bawią się całe pokolenia. Harmonogram wszystkich tegorocznych atrakcji można znaleźć w najnowszym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”.

We wrześniowym SISie znalazł się również komplet informacji o dodatku węglowym. Każdy, kto ogrzewa swój dom lub mieszkanie kotłem na paliwo stałe, może jednorazowo otrzymać 3000 zł. Wnioski są przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Szczegółowe informacje o tym świadczeniu są na stronie 2.

Jak zwykle w Informatorze zaglądamy na place budowy miejskich inwestycji. Kształtu nabiera Park&Ride, z którego skorzystamy już jesienią. Trwa też przebudowa ul. Barnima – będzie szersza, wygodniejsza i bardziej komfortowa dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Gotowy jest również jeden z fragmentów północnej obwodnicy Stargardu.

Kolejna informacja powinna zainteresować tych, którym zależy na ochronie środowiska. Stargard bierze udział w rywalizacji o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. Chodzi o to, żeby zebrać jak największą ilość odpadów elektrycznych. Duże sprzęty można oddawać w naszym mieście za darmo – wystarczy zamówić transport na www.elektrycznesmieci.pl/odbior albo zadzwonić: 572 102 102.

Na końcu wrześniowego SISu znalazło się zaproszenie na drugą edycję wyjątkowego wydarzenia. 16.09. (piątek) rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Soni Spatium im. prof. Marka Jasińskiego. Program wydarzeń można sprawdzić na stronie 8.

SIS 09 (144) – wrzesień 2022