Aktualności: Kultura

Seniorzy trenują

5 sierpnia 2021

Członkowie Klubu „Senior+” na os. Lotnisko są bardzo aktywni. Ich grafik wypełniają różne zajęcia – artystyczne, sportowe, kulturalne i turystyczne. Ostatnio w ramach „Stargardzkiej Koalicji dla Seniora” wzięli udział w ciekawych warsztatach. Dowiedzieli się więcej o komunikacji i szeroko pojętym bezpieczeństwie. Jak mówią sami uczestnicy – już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

Seniorzy poznali też zalety asertywnego zachowania. Poruszono również zagadnienia związane z treningiem pamięci. Umysł można ćwiczyć w każdym wieku – to wcale nie musi być trudne, a przynosi efekty. Sprawna pamięć i dobra koncentracja poprawiają jakość życia seniorów. Dzięki temu mogą cały czas się rozwijać, poznawać nowe rzeczy i korzystać z różnych form aktywności. Warsztaty w Klubie „Senior+” poprowadziła Lidia Sobolewska.

Zajęcia to jeden z elementów projektu „Stargardzka Koalicja dla Seniora”. Stargardzkie Centrum Kultury we współpracy z Fundacją „Serce dla Wszystkich” i Stowarzyszeniem Artystycznym B-moll pozyskali na ten cel 150 000 zł dofinansowania. W SCK działa już Pracownia Lokalności i Dziennikarstwa. W warsztatach z Aleksandrą Zalewską-Stankiewicz może wziąć udział każdy. Nie ma wcześniejszych zapisów i ograniczeń wiekowych. Prowadząca szczególnie zaprasza osoby, które interesują się sprawami Stargardu i szeroko pojętą kulturą. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Aktualne informacje można znaleźć na facebookowym profilu SCK.

Zdjęcia: FB/SeniorPlusStargard