Strona głównaWpisySportSeniorzy wbijali gwoździe

Aktualności: Sport

Seniorzy wbijali gwoździe

7 lipca 2021

Drugi raz odbył się Festyn Sportowy dla Seniora. W ośmiu ciekawych konkurencjach, dopasowanych do możliwości ruchowych, wzięło udział kilkadziesiąt osób ze Stargardu i kilku niedalekich miejscowości. Każda z drużyn dostała nagrody. Wręczono też puchary prezydenta Stargardu, starosty stargardzkiego i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Zmagania miały się odbyć w plenerze, ale deszczowa pogoda zmusiła uczestników do przeniesienia się do Domu Kultury Kolejarza. Rywalizacja przebiegała w świetnej atmosferze. Dobrym nastrojom sprzyjały widowiskowe konkurencje. Drużyny musiały przejechać ósemkę na rowerze, przenieść łyżkę wody i pokonać dystans z książką na głowie. Był też rzut piłką do kosza, rzut beretem, skoki na skakance, ale również konkurencje wywołujące uśmiech: wbijanie gwoździa i jedzenie pączka na czas.

Wszyscy uczestnicy festynu z dużym zaangażowaniem realizowali wszystkie zadania. W konkurencjach wzięły udział drużyny ze Stargardu, Chociwla, Ińska, Suchania i Wapnicy. Wyniki nie były najważniejsze. Liczyła się integracja, możliwość miłego spędzenia czasu i poruszania się. Organizatorzy przygotowali również występ zespołu tanecznego Seniority i poczęstunek dla każdego. Zainteresowanie wydarzeniem powoduje, że PZERiI chce by Festyn Sportowy dla Seniora był coroczną tradycją w Stargardzie.

Zdjęcia: UM w Stargardzie