Aktualności: Działania społeczne

Serce dla Jasia

2 lipca 2021

Przez cały lipiec i sierpień zysk ze sprzedaży plastikowych zakrętek wrzucanych do serca przed Urzędem Miejskim wesprze rehabilitację Jasia. Każdego dnia chłopiec wymaga intensywnej, kosztownej opieki, dzięki której ma szansę na poprawę komfortu życia. Każdy może pomóc Jasiowi, a jednocześnie zadbać o środowisko.

Jaś przyszedł na świat w 2017 r. Urodził się jako skrajny wcześniak – w 28. tygodniu ciąży – i ważył tylko 1100 gramów. Od pierwszych chwil życia zmagał się z trudnościami. Był podłączony do respiratora, przeszedł zakażenie paciorkowcem, zdiagnozowano u niego wodogłowie i dziecięce porażenie mózgowe. Żeby pomóc chłopcu, wystarczy wrzucić plastikowe nakrętki do metalowego serca ustawionego tuż obok wejścia do Urzędu Miejskiego przy ul. S. Czarnieckiego 17.

Trwa akcja MIEJskie SERCE. Nakrętki odbierają osoby, które potrzebują pieniędzy na leczenie, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wydatki związane z niepełnosprawnością – swoją lub dziecka czy innego członka rodziny. Aby je otrzymać, trzeba wypełnić formularz. Szczegółowe informacje i załączniki do pobrania są tutaj.

Zdjęcie: UM w Stargardzie