Aktualności: Kultura

Sfotografuj, wyślij, wygraj

20 października 2021

Jeszcze przez 10 dni (do piątku, 29.10.) przyjmujemy zgłoszenia do konkursu fotograficznego „Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców – 730 lat KOLEGIATY Pomnika Historii”. Najlepsze prace ozdobią miejski kalendarz na 2022 rok. Autorzy najciekawszych zdjęć dostaną nagrody finansowe.

To już dziesiąta edycja konkursu, którego efektem jest kalendarz pokazujący i promujący Stargard. Tym razem tematem przewodnim będzie kolegiata, która w przyszłym roku obchodzi jubileusz 730 lat. Zabytek ma miano Pomnika Historii i jest jednym z najwspanialszych na Pomorzu Zachodnim, a nawet w Polsce. Budowla stała się też miejscem wartościowych wydarzeń kulturalnych, a po trwającym remoncie z pewnością będzie jeszcze chętniej odwiedzana przez turystów.

Ten niezwykły obiekt ma w sobie wiele architektonicznego piękna, które można uchwycić okiem swojego aparatu – zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Później wystarczy już tylko zgłosić zrobione fotografie do konkursu (preferowane są te w poziomie). Mogą to być też starsze, a nawet historyczne zdjęcia. Szukamy wyjątkowych ujęć autorstwa fotografów amatorów, którzy mieszkają w Stargardzie. Zgłoszenie obejmuje maksymalnie 3 zdjęcia dostarczone w formie odbitki fotograficznej, w formacie min. A4 oraz na nośniku – zapisane w formacie tiff i jpg. Koniecznie trzeba dołączyć formularz zgłoszenia. Szczegóły techniczne znajdują się w regulaminie. Na autorów najlepszych ujęć czekają nagrody finansowe.

Zgłoszenia do konkursu należy składać w zaklejonej kopercie z dopiskiem „KONKURS FOTOGRAFICZNY Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców – 730 lat KOLEGIATY Pomnika Historii” do 29.10. (piątek) w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim, ul. Czarnieckiego 17. Liczy się data wpływu do UM. Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej. Można go też dostać w formie papierowej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 12.11. (piątek).

Regulamin – konkurs fotograficzny

Zgłoszenie – konkurs fotograficzny