Aktualności: Sprawy urzędowe

SIS – wydanie specjalne

2 maja 2019

Propozycja nowego kształtu Strefy Płatnego Parkowania, atrakcyjna oferta MPK, opinia prezydenta Rafała Zająca i karta do głosowania – to wszystko znalazło się w specjalnym wydaniu Stargardzkiego Informatora Samorządowego. Już wkrótce najnowszy numer trafi do skrzynek.

Warto przeczytać wywiad z prezydentem Rafałem Zającem, który mówi o tym, jak poradzić sobie z korkami i brakiem miejsc postojowych. Rozmowa dotyczy także korzyści z rozszerzenia strefy – zarówno dla zmotoryzowanych, jak i niezmotoryzowanych mieszkańców.

W pierwszym majowym wydaniu SIS można przeczytać o propozycji rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania w Stargardzie. Oprócz informacji o stawkach i sposobach płatności, jest także czytelna mapa. Nowy kształt strefy powstał we współpracy z mieszkańcami, którzy uczestniczyli w konsultacjach społecznych. Teraz pozostali stargardzianie mogą zdecydować, czy zgadzają się na wypracowane rozwiązania. W tym numerze Informatora opisane zostały zasady głosowania. Jest także karta.

Ważna informacja dla korzystających z komunikacji miejskiej. Jeżeli SPP zostanie rozszerzona, bilety autobusowe będą znacznie tańsze. MPK proponuje obniżkę biletów sieciowych o ponad 50%. Mniej zapłacimy także za przejazd jednorazowy. Wszystkie informacje i grafiki z nowymi stawkami znajdują się w najnowszym wydaniu SIS.

Na koniec warto przeczytać o zmianach w organizacji ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna budowę ronda na zbiegu ul. Gdańskiej, Gdyńskiej, Szosy Maszewskiej, Morskiej i Wiśniowej. Podczas prac komunikacja na tym skrzyżowaniu będzie objęta ruchem wahadłowym z sygnalizacją świetlną.

W tym numerze znajduje się zaproszenie na obchody Dnia Pionierów Stargardu, który odbędzie się 12.05. (niedziela).

Kolejne majowe wydanie Stargardzkiego Informatora Samorządowego ukaże się w połowie miesiąca. W nim m.in. szczegółowa mapa ArtFestiwalu.

SIS maj 2019 wydanie specjalne