Aktualności: Sprawy urzędowe

SIS z inwestycjami

24 lutego 2022

Budowa nowoczesnego magazynu o powierzchni 87 300 m2, prawie 1 000 000 zł dofinansowania na wyposażenie Książnicy Stargardzkiej, dyskusja o przebudowie kilku ulic w Kluczewie – lutowe wydanie „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” wypełniają różne inwestycje. Oprócz tego można obejrzeć galerię z 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz sprawdzić jak najmłodsi stargardzianie spędzili zimowe ferie w mieście.

Zdobyliśmy niemal 1 000 000 zł dofinansowania na wyposażenie Książnicy Stargardzkiej. Po gruntownej przebudowie placówka zmieni się nie do poznania. Mieszkańcy zyskają zupełnie nowy obiekt – doskonale wyposażoną bibliotekę i miejsce ciekawych spotkań. Z obu budynków Książnicy bez problemu skorzystają też osoby z niepełnosprawnościami. Dzięki pieniądzom zdobytym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawi się tam m.in. nowoczesny sprzęt komputerowy.

W Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii trwa budowa ogromnego magazynu. Obiekt realizuje Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, a zajmie go TEDi – niemiecka sieć detaliczna. Kolejny tak duży inwestor w PPNT to kilkaset następnych miejsc pracy. Z kolei mniejsze, stargardzkie firmy mogą wnioskować do Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego o tzw. pożyczki płynnościowe na bardzo korzystnych warunkach.

W najnowszym wydaniu Informatora można też obejrzeć zdjęcia z finału WOŚP w naszym mieście. Stargardzianie znów pokazali, że mają wielkie serca i chętnie pomagają potrzebującym. Do puszek 150 wolontariuszy trafiło ponad 130 000 zł. Dużo działo się także w ferie. Najmłodsi mieszkańcy brali udział w wielu różnorodnych zajęciach. Jak zawsze bawili się świetnie, a przy okazji mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego. Na końcu lutowego numeru SIS jest fotorelacja z zimowych aktywności.

SIS 02 (137)/luty 2022