Aktualności: Sprawy urzędowe

SIS z milionami

12 sierpnia 2022

W sierpniowym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” podsumowujemy środki pozyskane ze źródeł zewnętrznych w ciągu ostatnich 3 miesięcy. To ponad 22 500 000 zł na m.in. budowę dróg, wsparcie przedsiębiorców i pomoc seniorom. Zaglądamy też do szkół, gdzie trwają intensywne, wakacyjne remonty. Miłośników historii na pewno zainteresuje też opowieść o naszej kolegiacie, która w tym roku świętuje jubileusz 730-lecia.

Wakacje powoli zbliżają się do końca, ale w Stargardzie nadal dużo się dzieje. Letnie weekendy mieszkańcy chętnie spędzają na koncertach, wydarzeniach i plenerowych seansach w Teatrze Letnim. Przed nami jeszcze kilka ciekawych, bezpłatnych propozycji. Cały czas można też kupować bilety w dobrych cenach na dwie duże imprezy kończące lato – Summer Disco (piątek, 26.08.) i Hip-Hop Festiwal Stargard ’22 (sobota, 27.08.). Więcej informacji na stronie 9 Informatora.

W najnowszym SISie znalazł się też szczegółowy program obchodów jubileuszu 730-lecia kolegiaty. Od czwartku (18.08.) do niedzieli (21.08.) będzie można wziąć udział w wielu wydarzeniach. W planach m.in. wystawa prac uczniów Ryszarda Balonia, Festyn u Królowej Świata i spacer historyczny. Warto też przeczytać tekst Jolanty Aniszewskiej (strony 6 i 7). Autorka sięgnęła do początków naszego miasta i opowiedziała o świątyni, która jest młodsza od Stargardu zaledwie o 50 lat.

Z sierpniowego wydania Informatora można również dowiedzieć się o kolejnym udogodnieniu dla mieszkańców. Wody Miejskie uruchomiły elektroniczne biuro obsługi klienta. Dzięki temu wiele spraw załatwimy bez wychodzenia z domu. Z kolei letnie spacery w upalnej pogodzie uprzyjemni nowość w Parku Chrobrego – stylowy kran, z którego leci orzeźwiająca i czysta stargardzianka. W gorące dni tradycyjnie też można się schłodzić pod kurtyną wodną na Rynku Staromiejskim.

SIS 08 (143) – sierpień 2022