Strona głównaWpisyInneSKM – gdzie i kiedy chcesz

Aktualności: Sprawy urzędowe

SKM – gdzie i kiedy chcesz

20 czerwca 2022

Stargardzka Karta Mieszkańca cieszy się niesłabnącą popularnością od 2020 r. Coraz więcej osób decyduje się ją wyrobić po raz pierwszy, ale trzeba też pamiętać, że każda SKM jest ważna 2 lata od daty wydania. Po tym czasie trzeba ją przedłużyć, żeby dalej korzystać z atrakcyjnych zniżek i ofert. Można to zrobić na różne sposoby. Najszybciej i najwygodniej wysłać e-mail. W całym Stargardzie działa też 6 punktów, w których wyrobimy lub przedłużymy nasze karty.

SKM można dostać w Stargardzkim Centrum Kultury, Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, AquaStar, Stargardzkim Centrum Nauki FILARY lub w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17 i w Ratuszu). W tych miejscach również przedłużymy karty. Wszędzie tam trzeba pokazać pierwszą stronę rozliczonego PIT-u za 2021 r. Forma jest dowolna – wydruk, kopia albo zdjęcie. Ważne, żeby przedstawiony dokument zawierał wszystkie niezbędne informacje.

Rozliczony PIT musi zawierać adres zamieszkania w naszym mieście oraz wskazany Urząd Skarbowy w Stargardzie. Inne potrzebne dokumenty to: dowód tożsamości ze zdjęciem, a w przypadku osób powyżej 18. roku życia i kontynuujących naukę do 24. roku życia – do wglądu dokument potwierdzający kontynuację nauki (np. indeks, legitymacja) oraz deklaracja podatkowa rodzica/rodziców za poprzedni rok. Szczegółowe informacje są tutaj.

Kartę, która straciła ważność, można też bez problemu przedłużyć e-mailem. Najprościej wysłać wiadomość na adres skm@um.stargard.pl. W załączniku należy dodać zdjęcie, skan lub plik pdf z pierwszą stroną rozliczonego PIT-u za 2021 r. Musi być na niej widoczne imię i nazwisko właściciela SKM, rok, za który złożone zostało zeznanie (2021), Urząd Skarbowy w Stargardzie i adres zamieszkania w naszym mieście. Jeden prosty e-mail pozwoli przedłużyć ważność karty o następne dwa lata. Inna opcja to wejście na stronę www.stargardvita.pl/stargardzka-karta-mieszkanca/ i wybór opcji PRZEDŁUŻ KARTĘ. Na tej stronie można również sprawdzić ważność SKM.