Aktualności: Sprawy urzędowe

SKM kiedy i gdzie chcesz

3 listopada 2021

Stargardzka Karta Mieszkańca cieszy się naprawdę dużą popularnością. Odebrało ją już prawie 15 000 osób. Teraz SKM można wyrobić jeszcze wygodniej – w Stargardzkim Centrum Kultury, Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, AquaStar, a już niedługo także w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Karty cały czas czekają także w Ratuszu na Rynku Staromiejskim i Urzędzie Miejskim przy ul. Czarnieckiego 17.

Zasady pozostają bez zmian – podczas wyrabiania SKM trzeba pokazać pierwszą stronę rozliczenia za 2020 r. z adresem zamieszkania w naszym mieście oraz Urzędem Skarbowym w Stargardzie. Inne potrzebne dokumenty to: dowód tożsamości ze zdjęciem, a w przypadku osób powyżej 18. roku życia i kontynuujących naukę do 24. roku życia – do wglądu dokument potwierdzający kontynuację nauki (np. indeks, legitymacja) oraz deklaracja podatkowa rodzica/rodziców za poprzedni rok. Szczegółowe informacje są tutaj.

Posiadacze SKM mają wiele zniżek i udogodnień. Tańsze wejściówki do AquaStar i SCN, pierwszeństwo w przyjmowaniu dzieci do żłobka, przedszkoli i szkół podstawowych, 40 zł za bilet miesięczny (20 zł bilet ulgowy) na przejazdy autobusami MPK – to tylko niektóre korzyści specjalnie dla mieszkańców naszego miasta.

Żyjesz w Stargardzie, ale w swoim PIT masz inny adres zamieszkania? Do końca roku możesz go zmienić u pracodawcy. Potem wystarczy się rozliczyć – najwygodniej zrobić to przez internet na www.podatki.gov.pl i odebrać SKM w wybranym punkcie.