Strona głównaWpisyInneSKM – przedłuż e-mailem

Aktualności: Sprawy urzędowe

SKM – przedłuż e-mailem

12 kwietnia 2022

Każda Stargardzka Karta Mieszkańca jest ważna przez 2 lata od daty wydania. Po tym czasie trzeba ją przedłużyć, żeby dalej korzystać z atrakcyjnych zniżek i ofert. Można to zrobić na różne sposoby. Najszybciej i najwygodniej wysłać e-mail. Przez internet w kilka sekund sprawdzimy również termin ważności SKM – wystarczy kliknąć tutaj.

Kartę, która straciła ważność, można bez problemu przedłużyć e-mailem. Najprościej wysłać wiadomość na adres skm@um.stargard.pl. W załączniku należy dodać zdjęcie, skan lub plik pdf z pierwszą stroną rozliczonego PIT-u za 2021 r. Musi być na niej widoczne imię i nazwisko właściciela SKM, rok, za który złożone zostało zeznanie (2021), Urząd Skarbowy w Stargardzie i adres zamieszkania w naszym mieście. Jeden prosty e-mail pozwoli przedłużyć ważność karty o następne dwa lata. Wiadomość wyślemy w każdej chwili, z każdego urządzenia z dostępem do internetu. Również forma załącznika jest dowolna – możemy zrobić zdjęcie tradycyjnie rozliczonemu PIT-owi albo pobrać na komputer lub smartfon PIT z UPO (w przypadku zeznań składanych przez internet).

Kolejna opcja przedłużenia SKM to wizyta w jednym z 6 punktów wydawania karty: w Stargardzkim Centrum Kultury, Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, AquaStar, Stargardzkim Centrum Nauki FILARY lub w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17 i w Ratuszu). Wszędzie tam również trzeba pokazać pierwszą stronę rozliczonego PIT-u za 2021 r. Forma także jest dowolna – wydruk, kopia albo zdjęcie. Ważne, żeby przedstawiony dokument zawierał wszystkie niezbędne informacje.

Niedługo na www.stargardvita.pl pojawi się również link do przedłużenia SKM. Po wybraniu tej opcji na stronie trzeba będzie załączyć skan lub zdjęcie pierwszej strony rozliczonego PIT-u za 2021 r. Zasady pozostają bez zmian – konieczne jest potwierdzenie złożenia w naszym Urzędzie Skarbowym lub UPO oraz adres zamieszkania w Stargardzie.