Aktualności: Sprawy urzędowe

Skoki w Parku Chrobrego

4 marca 2020

Jeszcze w tym roku w Parku Chrobrego zainstalowane będą trampoliny. Na tym najpopularniejszym w Stargardzie placu zabaw skorzystają z nich też osoby z niepełnosprawnością. Mieszkańcy ul. Żeromskiego i okolic dostaną z kolei nowe miejsce do zabaw. Będzie to kilka urządzeń i siłownia zewnętrzna.

Oba pomysły są realizowane w ramach ubiegłorocznego Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas spotkania z projektantem pojawiły się sugestie i pomysły mieszkańców na dalsze inwestycje w tych lokalizacjach. Wartość placu przy ul. Przybosia to około 300 000 zł. Zakup i montaż trampolin w Parku Chrobrego będzie kosztować 150 000 zł. Obie inwestycje zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.

Teren przy ul. Przybosia zostanie ogrodzony. Najmłodsi stargardzianie będą mieli do wyboru wiele propozycji – m.in. huśtawki, karuzelę, zjeżdżalnię oraz panele edukacyjne. Sprzęt jest dostosowany do osób w różnym wieku. Coś dla siebie znajdą zarówno maluchy, jak i nieco starsze dzieci. Tuż obok placu zamontowana będzie siłownia plenerowa. Mieszkańcy skorzystają z różnych ćwiczeń np. na orbitreku, biegaczu czy wyciągu. Z kolei chwilę odpoczynku będzie można spędzić na nowych, wygodnych ławkach.

Na placu zabaw w Parku Chrobrego pojawi się coś, na co z niecierpliwością czeka wiele dzieci – trampoliny. Taka forma zabawy jest już na os. Pyrzyckim, gdzie cieszy się dużą popularnością. Teraz będzie można skakać także na Starym Mieście. Tuż przy statku w Parku Chrobrego pojawią się dwie trampoliny – jedna w ciekawym kształcie plastra miodu, a druga, prostokątna, dostosowana do osób z niepełnosprawnością.

Zdjęcia: UM w Stargardzie