Aktualności: Sprawy urzędowe

Ślubują, gdzie chcą

7 lipca 2026

Narzeczeni, którzy chcą wziąć ślub cywilny w Stargardzie, mogą wybrać miejsce na swój wielki dzień. Większość par decyduje się na salę w Ratuszu na Rynku Staromiejskim, ale przybywa również zwolenników uroczystości poza Urzędem Stanu Cywilnego. Cały czas działa też system rezerwacji terminu ślubu przez internet. Wystarczy kliknąć tutaj i wybrać konkretną datę oraz godzinę. Następnie trzeba wskazać, czy chcemy wziąć ślub w USC, czy poza Ratuszem.

W pierwszych 6 miesiącach 2026 roku w Stargardzie pobrało się 169 par. 30 z nich zdecydowało się na zorganizowanie ślubu poza urzędem – np. w malowniczej scenerii nad jeziorem albo w ogrodzie przy hotelu. Ważne, żeby były to miejsca, w których zachowana zostanie uroczysta forma i bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

W kwestii ślubów w naszym mieście utrzymuje się tendencja wzrostowa. W 2025 taką decyzję podjęły 594 pary (2023 – 464, 2024 – 530). Spośród nich 106 pobrało się poza USC, a 129 wzięło śluby konkordatowe w kościele. Na swój wielki dzień nowożeńcy niezmiennie najchętniej wybierają daty sierpniowe i wrześniowe. Dlatego decydując się na ślub w USC lub poza nim, warto jak najszybciej zarezerwować wymarzony dzień. Do wyboru są terminy aż do lipca 2028 roku.

Zdjęcie: Canva