Aktualności: Sprawy urzędowe

SOP – odbierz zegar za darmo

17 sierpnia 2021

23.08. (poniedziałek) rusza bezpłatna Strefa Ograniczonego Postoju. Inaczej zaparkujemy w kilku miejscach w centrum. Postój nadal będzie bezpłatny, ale zostawimy na nim auto maksymalnie na 2 godziny. Aby zająć takie miejsce, trzeba oznaczyć czas przyjazdu. Specjalnie dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca przygotowaliśmy bezpłatne zegary. Można je odebrać w Urzędzie Miejskim i w kasie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego.

Aby otrzymać taką kartę za darmo, trzeba mieć SKM i dowód rejestracyjny lub inny dokument upoważniający do korzystania z samochodu (np. umowę leasingu). Zegary są wydawane w:

– Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17 (poniedziałek – piątek od 8:00 do 16:00),

– Urzędzie Miejskim, Ratusz na Rynku Staromiejskim 1 (poniedziałek – piątek od 8:00 do 16:00),

– kasie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, ul. Towarowa 2 (poniedziałek – piątek od 6:00 do 18:00; soboty, niedziele i święta od 8:00 do 16:00).

Bez SKM zegar za szybę w aucie kosztuje 2 zł i jest do kupienia w kasie ZCP. Parkując w SOP, nie trzeba koniecznie posiadać takiej karty. Wystarczy zapisać godzinę przyjazdu na kartce i umieścić ją w widocznym miejscu za szybą samochodu.

SOP pilotażowo zostanie uruchomiona w pięciu miejscach, na ulicach: S. Wyszyńskiego, S. Czarnieckiego i Skarbowej. Obejmie prawie 170 miejsc w pobliżu Urzędu Miejskiego i Starostwa, ale też sklepów i lokali usługowych. W tych lokalizacjach kierowcy mają problem z zostawieniem samochodu, żeby załatwić swoje sprawy. Blisko 250 kolejnych miejsc będzie dalej bez ograniczenia czasowego. SOP ma obowiązywać od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00. Strefa nie będzie działać w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Wszystkie lokalizacje SOP można znaleźć tutaj.

Zdjęcie: UM w Stargardzie