Aktualności: Sport

SP 11 – poćwiczą pod chmurką

2 czerwca 2022

Kolejna siłownia plenerowa na mapie Stargardu. Tym razem urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu pojawią się przy Szkole Podstawowej nr 11. Inwestycja uzupełni  plac zabaw, który powstał tam w 2021 r. Na ten cel pozyskaliśmy 30 000 zł dofinansowania. Całość będzie gotowa jeszcze w tym roku.

Przy Jedenastce zamontowane zostaną 4 podwójne zestawy do ćwiczeń. Swoją kondycję będzie tam można poprawić na wahadle, twisterze, podwójnym narciarzu, urządzeniu do wyciskania/przyciągania pionowego i podwójnej prasie nożnej. Różnorodne zestawy pozwolą wzmacniać wszystkie partie mięśni, rozwijać koordynację ruchową i wspomagać aktywność stawów. Najnowsza inwestycja na os. Zachód to II etap większego projektu. Jesienią 2021 r. przy Jedenastce powstał plac zabaw, z którego bez problemu korzystają również osoby z niepełnosprawnościami. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Siłownie plenerowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem osób w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności. Stargardzianie ćwiczą w parkach, na osiedlach i przy szkołach. W ubiegłym roku nowe urządzenia pojawiły się przy SP nr 5 i SP nr 10. Uczniowie Dziesiątki i okoliczni mieszkańcy mają dodatkowo do dyspozycji zestaw do street workoutu. Siłownie pod chmurką często są wybierane przez mieszkańców do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Do 10.06. (piątek) trwa przyjmowanie pomysłów do SBO 2023. Więcej informacji tutaj.

Nowe urządzenia do ćwiczeń pojawią się przy SP nr 11 jeszcze w tym roku. Wartość całego projektu to około 95 000 zł. Miasto zdobyło na tę inwestycję dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach naboru wniosków o udzielenie pomocy finansowej z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2022 roku.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum