Strona głównaWpisyBiznesSPECMA zwiększa produkcję

Aktualności: Biznes

SPECMA zwiększa produkcję

25 kwietnia 2019

Nowa hala o powierzchni 7 tys. m2 i ekologiczny biurowiec, a do tego miejsca pracy dla kolejnych 200 osób – szwedzka firma SPECMA rozszerza działalność w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Przedsiębiorstwo funkcjonuje w naszym mieście od 2013 r.

– To duże wyzwanie, by kontynuować produkcję i jednocześnie budować nowy zakład. Inwestycja zakończyła się sukcesem dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy całej kadry. To nie tylko sukces firmy SPECMA, ale także ważne wydarzenie dla miasta. Kiedy firma działająca w Stargardzie podejmuje decyzję o reinwestycji, dostajemy sygnał, że dobrze się tutaj czuje. Życzę państwu dalszego dynamicznego rozwoju, aby ta nowa hala już wkrótce wypełniła się po brzegi – mówi prezydent Rafał Zając.
SPECMA zajmuje się projektowaniem i produkcją komponentów hydraulicznych, a także montażem systemów. Tradycje firmy sięgają 1918 r. W Stargardzie działa od 6 lat. Pierwszy zakład produkcyjny otwarto w 2013 r. Od tamtej pory SPECMA rozwija się dynamicznie, zwiększając zatrudnienie. Najnowsza inwestycja objęła budowę nowoczesnego biurowca oraz dużej hali produkcyjnej. W nowym miejscu pracę znajdzie nawet 200 osób. Dzięki tej inwestycji sprzedaż komponentów może osiągnąć nawet 200 mln zł.

Szwedzka firma jest zdobywcą tytułu Gazeli Biznesu 2017 i 2018. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane najszybciej rozwijającym się firmom przez redakcję ogólnopolskiego dziennika „Puls Biznesu”. Dodatkowo laureaci Gazeli Biznesu charakteryzują się rzetelnością i wiarygodnością. W ubiegłym roku SPECMA zarejestrowała wzrost przychodów o prawie 250%.

Zdjęcia: UM w Stargardzie