Strona głównaWpisyKulturaSpędź ferie z SCK

Aktualności: Kultura

Spędź ferie z SCK

4 stycznia 2021

Nauka tańca, teatr, fotografia i rękodzieło – a to wszystko wirtualnie. Stargardzkie Centrum Kultury przygotowało wiele aktywności. Dzięki temu nawet ferie spędzone w domu będą ciekawe. Naprawdę jest w czym wybierać. Propozycje online dla młodych stargardzian ma także Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

Codziennie od poniedziałku (4.01.) na kanale SCK w serwisie YouTube kolejne premiery – start już o 10:00. Wraz z instruktorami będzie można poćwiczyć hip hop, break dance i taniec towarzyski. Z kolei aktorzy Krzywej Sceny zaprezentują interpretacje popularnych utworów dla najmłodszych. W repertuarze m.in. „Żuk”, „Kaczka dziwaczka” i „Na straganie”.

SCK zaprasza także do wspólnej zabawy fotograficznej. Inna propozycja to wirtualny escape room. Miłośników rękodzieła na pewno ucieszy też własnoręcznie wykonany przybornik na biurko i kalendarz. Szczegółowy harmonogram zajęć online jest tutaj.

O zimowej przerwie od nauki pamięta także muzeum. MAH przygotowało wirtualne gry i zabawy – do wykonania online, ale też samodzielnie. Wystarczą kredki, papier, nożyczki i odrobina wyobraźni, żeby kreatywnie wykorzystać czas na odpoczynek. Wszystkie propozycje można znaleźć tutaj.