Aktualności: Sprawy urzędowe

Spisz się w parku

30 lipca 2021

W niedzielę (1.08.) w Parku Chrobrego będzie można spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Rachmistrz pojawi się o 17:00 w pobliżu Teatru Letniego. Wystarczy przyjść na miejsce, odpowiedzieć na kilka pytań i spełnić swój obowiązek np. podczas spaceru albo przed koncertem Coolturalnych Wakacji. Warto też pamiętać, że cały czas można spisywać się przez internet.

Rachmistrz spisowy nigdy nie zapyta np. o numer konta bankowego, hasła albo inne wrażliwe dane. Zadaje tylko podstawowe pytania ze spisu. Wszystkie podawane przez nas informacje są u niego bezpieczne. Każda osoba spisująca ma swój identyfikator. Można go sprawdzić, dzwoniąc na infolinię – tel. 22 279 99 99 lub wchodząc na stronę internetową www.spis.gov.pl.

Warto wiedzieć, że jest kilka możliwości spisania się. Najwygodniej zrobić to przez internet na stronie www.spis.gov.pl. Inna opcja to telefon pod nr 22 828 88 88. Z tego numeru może do nas zadzwonić także rachmistrz – który przeprowadzi wywiad telefonicznie albo umówi się na spotkanie w domu.

W Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17 jest również stanowisko do samospisu online. Chęć skorzystania z niego można zgłaszać telefoniczne – 91 577 50 67, od poniedziałku do piątku 8:00 – 16:00.