Strona głównaWpisyDziałania społeczneSportowe zakończenie ferii

Aktualności: Działania społeczne

Sportowe zakończenie ferii

24 lutego 2020

Przez ostatnie dwa tygodnie dzieci odpoczywały od nauki, ale nikt nie myślał o leniuchowaniu. Najmłodsi mieszkańcy licznie brali udział w różnych zajęciach. Były wyjazdy, ciekawe rozrywki w ramach półkolonii i mnóstwo propozycji spędzenia wolnego czasu. Na zakończenie zimowej przerwy od szkoły kilkudziesięciu młodych sportowców wzięło udział w turnieju.

Na starcie stanęły drużyny półkolonii organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury, Hufiec ZHP, a także uczestnicy innych zajęć. Turniej sportowy został rozegrany w Szkole Podstawowej nr 5. Na zawodników czekały zróżnicowane konkurencje – m.in. bieg z przeszkodami, ale też zadania na koncentrację: jak najdokładniejsze wycinanie kształtów i rysowanie. Choć młodzi ludzie poczuli nutkę rywalizacji, to jednak dla wszystkich najbardziej liczyła się dobra zabawa w gronie kolegów i koleżanek.

Doskonale bawili się także uczestnicy półkolonii MDK, którzy ostatni tydzień ferii spędzili w Zakopanem. Odwiedzili Teatr Witkacego, spróbowali swoich sił w wyrabianiu oscypków i malowali piękne tatrzańskie pejzaże. Wybrali się także na wycieczki po górach, korzystając z obecnego na szczytach śniegu. Kiedy młodzi wędrowcy poszukiwali zimy na Podhalu, w Stargardzie dzieci z półkolonii organizowanej przez parafię pw. św. Krzyża w Kluczewie witały wiosnę pierwszym w tym sezonie ogniskiem.

Tradycyjnie już poszukiwaczy przygód przyciągnęło Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Młodzi odkrywcy próbowali rozwikłać zagadki godne prawdziwych detektywów. Z kolei na Ryneczku Hanzy pojawili się średniowieczni kupcy, którzy z zapałem próbowali sprzedać swoje produkty. Jak zawsze dużo działo się też w Stargardzkim Centrum Kultury. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, do wyboru było m.in. rękodzieło, taniec, warsztaty aktorskie i bal karnawałowy. Po tylu atrakcjach powrót do szkoły wydaje się być znacznie przyjemniejszy – nareszcie będzie można podzielić się wrażeniami z innymi dziećmi, a niezdecydowanych przekonać do uczestnictwa w zajęciach w przyszłym roku.

Zdjęcia: Waldemar Jaszczak/MDK/UM w Stargardzie