Aktualności: Sport

Sprawdź swoją kondycję

19 marca 2019

Ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników sportu i aktywności fizycznej. 30.03. (sobota) o 12:00 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się Test Coopera. To próba wytrzymałościowa, dzięki której możemy sprawdzić naszą kondycję. Zasady są bardzo proste – wyzwanie polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu.

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności. Można biegać, maszerować, spacerować we własnym tempie – byle pozostać aktywnym przez 12 minut. Organizatorzy podkreślają, że ważnym elementem przygotowania do testu jest odpowiednia rozgrzewka, która przygotuje ciało do wzmożonego wysiłku.
Aby przystąpić do testu, należy przed startem zgłosić się do biura zawodów. Uczestnicy muszą podpisać oświadczenie o zdolności do wzięcia udziału w biegu. W przypadku osób niepełnoletnich taki dokument podpisuje rodzic lub opiekun. Udział w Teście Coopera jest bezpłatny.

Test Coopera został opracowany na potrzeby armii USA. Od prawie 60 lat stosowany jest do badania sprawności fizycznej sportowców na całym świecie. Głównym celem próby jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej. Wyniki dostosowane są do wieku i płci biegaczy.

Więcej informacji o Teście Coopera tutaj. Organizatorami wydarzenia są członkowie grupy „Stargard. Ja się nie ścigam”.

Plakat: www.facebook.com/stargardjasieniescigam/