Strona głównaWpisyInneSprzątanie – wyzwanie

Aktualności: Sprawy urzędowe

Sprzątanie – wyzwanie

26 kwietnia 2021

Coraz więcej osób zgłasza się do #ekoStargardchallenge. Akcję rozpoczął prezydent Rafał Zając ze swoimi współpracownikami. W wyzwaniu chodzi o to, by zadbać o wspólną przestrzeń. Dołączyć może każdy – zasady są bardzo proste. Wystarczy zebrać grupę kilku osób, wybrać miejsce wymagające posprzątania i zgłosić się do Zarządu Usług Komunalnych.

– Każdego dnia miejskie służby dbają o to, by Stargard był czysty. Niestety są wciąż tereny – szczególnie nienależące do miasta – na których przyda się porządne sprzątanie. Ważne, by dawać innym dobry przykład. Właśnie dlatego bez zastanowienia podjąłem eko-wyzwanie. Zachęcam do tego, żebyśmy razem zadbali o piękny i czysty Stargard – mówi prezydent Rafał Zając.

Warto dołączyć do #ekoStargardchallenge, zrobić coś dobrego dla naszego najbliższego otoczenia, a przy okazji zgarnąć eko-gadżety od ZUK. Wystarczy zebrać grupę maksymalnie 5 osób. Dodatkowo można też zrobić zdjęcie, które trafi do kalendarza ekologicznego na 2022 r. Szczegóły wraz z zgłoszeniem do pobrania są tutaj. Jest na to sporo czasu  –  #ekoStargardchallenge potrwa aż do tegorocznego Sprzątania Świata, które tym razem przypada 19.09. (niedziela).

Poniżej można zobaczyć film ze sprzątania, w którym wziął udział prezydent Rafał Zając, zastępca prezydenta Ewa Sowa, a także ekipa z Zarządu Usług Komunalnych.