Strona głównaWpisySportSrebrne dziewczynki na stadionie

Aktualności: Sport

Srebrne dziewczynki na stadionie

17 kwietnia 2019

Sukces zawodniczek ze Stargardu. Drużyna ze szkółki Brazilian Soccer Schools wywalczyła 2. miejsce w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku 2019”.

Zawodniczki z naszego miasta wystartowały w kategorii U-8. Ich rywalkami w fazie grupowej były piłkarki z SP Malechowo oraz Victoria Sianów i Olimpia Szczecin. Drużyna ze Stargardu w składzie: Maja Sokołowska, Anastazja Jabłońska, Lena Wyrzykowska, Amelie Kułaga, Lena Izydorczyk oraz Alicja Tomczak wygrała wszystkie trzy spotkania.
W półfinale zawodniczki z Brazilian Soccer Schools nie pozostawiły złudzeń – pokonały aż 6:0 drużynę ze Szkoły Podstawowej w Lubianie. Do walki o pierwsze miejsce piłkarki ze Stargardu stanęły z dziewczynkami z SP nr 5 w Wałczu. Finałowe spotkanie zakończyły rzuty karne – tutaj górą były zawodniczki z Wałcza.

Na zakończenie turnieju przyznano nagrody indywidulane. Amelie Kułaga z Brazilian Soccer Schools została wybrana najlepszą bramkarką turnieju. Piłkarki z naszego miasta wyróżniły się także dobrą techniką gry – co jest podstawą myśli szkoleniowej Brazylijskich Szkółek Piłkarskich.

Brazilian Soccer Schools (Brazylijskie Szkółki Piłkarskie) to akademia piłkarska o zasięgu światowym. Najmłodsi szkolą się zgodnie ze specjalnie opracowanym systemem. Pielęgnowanie talentu, rozwijanie do perfekcji umiejętności technicznych, radość z gry – taka jest piłka nożna dla dzieci w brazylijskim stylu.

Zdjęcia: Marcin Bencych