Strona głównaWpisyKulturaStargard 3-maj się!

Aktualności: Kultura

Stargard 3-maj się!

30 kwietnia 2021

Długi majowy weekend spędzony w mieście też może być ciekawy. Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza do wspólnej zabawy. W sobotę (1.05.) o 10:00 pod tym linkiem pojawią się karty do gry terenowej. Zadania trzeba wykonać podczas spaceru po Stargardzie. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Każda z plenerowych misji będzie punktowana. Po zakończeniu gry wyniki trzeba koniecznie wysłać mailem. MAH przygotował nagrody dla zwycięzców. To oprawione plakaty, vouchery do escape roomu w Bastei, książki, a także sportowe gadżety. Wszyscy uczestnicy dostaną też pamiątkowe magnesy. Na szczegóły zabawy trzeba jeszcze chwilę poczekać. Pojawią się w sobotę (1.05.), ale już dzisiaj warto zaplanować majówkowy spacer po mieście.

2.05. (niedziela) obchodzić będziemy Dzień Flagi. Tego dnia każdy może wywiesić biało-czerwone barwy w oknach domów, na balkonach, tarasach i samochodach. Flagi pojawią się także w całym Stargardzie – m.in. na latarniach i budynkach miejskich jednostek.

3.05. (poniedziałek) w całej Polsce świętujemy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Choć ze względu na trwającą pandemię wiele wydarzeń zostało odwołanych, warto – nawet w niewielkim gronie rodziny i przyjaciół – pamiętać o tym święcie. Prezydent Rafał Zając wraz z zastępcą Ewą Sową i współpracownikami w imieniu wszystkich mieszkańców symbolicznie złożą kwiaty pod pomnikiem „Stargardzianie – Ojczyźnie w setną rocznicę odzyskania niepodległości”. Z kolei o 11:00 w kolegiacie rozpocznie się tradycyjna msza w intencji Ojczyzny.

Monika Ogiewa-Sejnota z MAH przygotowała garść informacji o pierwszej polskiej konstytucji. Można je przeczytać poniżej.

Stargard 3maj się
Stargard 3maj się
Stargard 3maj się