Strona głównaWpisyBiznesStargard przyjazny biznesowi

Aktualności: Biznes

Stargard przyjazny biznesowi

25 stycznia 2022

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainwestować w Stargardzie, mogą dostać zwolnienie z podatku od nieruchomości. To wsparcie dla firm chcących rozwijać się na terenie naszego miasta. Ulga obejmuje zarówno grunty, jak i budynki. W zależności od poniesionych kosztów przedsiębiorca może liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości na 3, 5 lub nawet 7 lat od zakończenia inwestycji. Radni Rady Miejskiej jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie.

Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy zrealizują na terenie Stargardu tzw. inwestycje początkowe. To np. budowa nowej firmy lub zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu. Ważne – wkład przedsiębiorcy w inwestycję musi wynosić minimum 25% kosztów kwalifikowanych. Dodatkowo po jej zakończeniu zobowiązuje się do prowadzenia działalności w Stargardzie przez 3 lub 5 lat (w zależności od wielkości firmy).

Uchwała podjęta przez radnych wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego, jednak będzie obowiązywać już od 1.01.2022 r. Aby dostać zwolnienie z podatku od nieruchomości trzeba złożyć wniosek jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji początkowej. Szczegółowe informacji można uzyskać w Wydziale Ekonomicznym Urzędu Miejskiego, tel. 91 578 03 71.

Zdjęcie: pixabay.com