Aktualności: Sport

Stargard rowerową stolicą

23 marca 2021

Nasze miasto dołączyło do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do 21.05. (piątek) można potrenować i zapoznać się z bezpłatną aplikacją. Ogólnopolskie zawody ruszają 1.06. (wtorek). W zabawie może wziąć udział każdy – to bardzo proste.

Do rywalizacji przystąpi kilkadziesiąt miast z całego kraju. Przez cały czerwiec użytkownicy aplikacji będą zbierać kilometry dla wybranej drużyny. Nasze miasto po raz pierwszy weźmie udział w zabawie. Wystarczy wejść na stronę www.rowerowastolicapolski.pl i zainstalować darmową aplikację w swoim telefonie. Działa w każdym miejscu na świecie – nie trzeba jeździć tylko po Stargardzie, żeby kilometry zapisały się na naszym koncie.

W Stargardzie mieszkańcy i przyjezdni mogą skorzystać z ponad 40 km ścieżek rowerowych, pasów ruchu dla cyklistów lub chodników z dopuszczonym ruchem jednośladów.