Aktualności: Sprawy urzędowe

Stargard rozkwita wiosną

7 kwietnia 2022

Wielkanocne życzenia od prezydenta Rafała Zająca, relacja ze Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości i Niebieskiego Marszu oraz zaproszenia na wyjątkowe koncerty – to wszystko i znacznie więcej można znaleźć w najnowszym numerze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Oprócz tego zaglądamy na budowę fragmentu obwodnicy północnej. W kwietniowym SISie są też ważne informacje dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca.

Każda SKM jest ważna 2 lata od daty wydania. Po tym czasie trzeba ją przedłużyć. Można to zrobić w dowolnym z 6 punktów: w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17 i w Ratuszu), Stargardzkim Centrum Kultury, Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, AquaStar i Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Niedługo będzie również dostępna opcja przedłużenia karty online. Więcej piszemy o tym na stronie 2.

Posiadacze SKM zapłacą tylko 1 zł za jeden dzień koncertowy podczas Stargard Festiwal ’22. Zapowiedź tego wyjątkowego muzycznego wydarzenia jest na stronie 10. Tam również znalazły się informacje o zgłoszeniach do kolejnej niezwykłej imprezy – ArtFestiwalu. Swoje propozycje można przesyłać do końca kwietnia. Z kolei miłośnicy muzyki klasycznej już w najbliższą niedzielę (10.04.) będą mieli okazję do wysłuchania bezpłatnego koncertu. Orkiestra Camerata wystąpi w kościele św. Ducha.

Wiosna to również czas inwestycji. Trwają prace przy budowie fragmentu obwodnicy północnej. To kolejny projekt, który pomoże usprawniać ruch drogowy. Skorzystają na nim kierowcy, ale również piesi – mniejsza liczba aut w centrum poprawi ich bezpieczeństwo. W przyszłym roku powinien być gotowy fragment od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej. Wartość prac to około 10 000 000 zł.

SIS – kwiecień 2022