Strona głównaWpisyTurystyka i rekreacjaStargard w kalendarzu Hanzy

Aktualności: Turystyka

Stargard w kalendarzu Hanzy

5 stycznia 2021

W 2020 r. uzdolnieni fotografowie z Młodzieżowego Domu Kultury wzięli udział w wyjątkowym projekcie. W ramach Młodej Hanzy pokazali nasze miasto swoimi oczami. Ich prace zostały zaprezentowane podczas wirtualnych Dni Hanzy, gdzie zobaczyli je ludzie z całej Europy. Trafiły także do międzynarodowego kalendarza na 2021 r.

Młodzi członkowie pracowni fotograficznej z MDK: Miłosz Chojnacki, Antoni Domaradzki, Wiktoria Gruca, Daniel Leżuch oraz Marek Tepliński pokazali ciekawe stargardzkie detale. Ich zdjęcia obejrzeli uczestnicy wyjątkowych, wirtualnych Dni Hanzy, które w ubiegłym roku zorganizowało niemieckie miasto Brilon. Zostaną też wyeksponowane w 2021 r. na 41. Międzynarodowym Zjeździe Hanzy w Rydze.

Do Młodej Hanzy należą osoby w wieku od 15 do 26 lat. Organizacja działa w ramach Międzynarodowego Związku Hanzy – jego członkiem jest także Stargard. Fotografowie z MDK wzięli udział w projekcie „Różnorodność, która łączy”. Młodzi poprzez zdjęcia pokazali elementy wspólne dla różnych miejscowości w Europie. Związek Hanzy zrzesza ponad 200 miast z 15 państw Europy. Jego członkowie skupiają się na szerokiej współpracy na różnych polach. Jednym z najważniejszych wydarzeń są organizowane co roku Dni Hanzy. Ich gospodarzem w 2026 r. będzie Stargard.

Zdjęcia: MDK w Stargardzie