Strona głównaWpisyTurystyka i rekreacjaStargard w praskiej skrytce

Aktualności: Turystyka

Stargard w praskiej skrytce

21 lutego 2020

Gadżety ze Stargardu trafiły ostatnio do skrytek w Pradze. Stało się tak za sprawą poszukiwaczy skarbów z całego świata. Biorą oni udział w grze terenowej Geocaching. Ta polega na poszukiwaniu za pomocą odbiorników GPS skrytek schowanych w różnych – często nieoczywistych – miejscach. Znalazcy wpisują się do dziennika odwiedzin i zabierają na wymianę drobne upominki.

Geocaching to doskonała rozrywka dla osób w różnym wieku. Dorośli mogą przenieść się w czasie do podwórkowych zabaw, a dzieci odkrywają świat, ucząc się przy okazji geografii, a także historii. Skrytki trzeba najpierw zlokalizować za pomocą aplikacji w telefonie. Są różnych rozmiarów – niektóre zawierają ciekawe upominki. Czasem schowane są w miejscu publicznym, a czasem trzeba podać hasło, żeby uzyskać do nich dostęp. Po odnalezieniu należy wpisać się do dziennika odwiedzin. Potem można wziąć gadżety oraz zostawić coś od siebie. Upominki z logo Stargardu zostały umieszczone w skrytkach w Pradze. Najbliżsi odkrywcy – mogą to być osoby z całego świata – zabiorą ze sobą gadżety z naszego miasta.

Aby dołączyć do społeczności Geocaching wystarczy założyć konto na stronie www.geocaching.com. Następnie trzeba pobrać aplikację na smartfona, dzięki której można rozpocząć poszukiwanie skarbów. Choć skrytki rozmieszczone są w różnych lokalizacjach na całym świecie, wcale nie trzeba daleko jeździć – w okolicach Stargardu jest już ponad 50 takich miejsc, a wciąż powstają kolejne. 1 2019 r. na całym świecie skarbów poszukiwało ponad 1 600 000 geocacherów. Skrytki znaleziono prawie 67 000 000 razy, przybyło też niemal 400 000 nowych miejsc do odkrycia.

Zdjęcia: TB