Strona głównaWpisyInneStarówka – projektujemy drogi

Aktualności: Sprawy urzędowe

Starówka – projektujemy drogi

22 kwietnia 2022

Nowa nawierzchnia jezdni i chodników, dodatkowa zieleń, miejsca postojowe i ścieżka rowerowa – szykujemy się do przebudowy fragmentu ul. Bolesława Chrobrego oraz ulic: Szewskiej, Kuśnierzy i Włosienniczej. Remonty zwiększą komfort i bezpieczeństwo stargardzian, ale też wpłyną na poprawę estetyki starówki. Okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy wzięli udział w spotkaniu z projektantem, który przedstawił szczegóły tego dużego projektu. O modernizacji porozmawiali również z prezydentem Rafałem Zającem.

– Regularnie inwestujemy w remonty na Starym Mieście. Przed nami kolejne wyzwanie. To przede wszystkim większa wygoda w poruszaniu się, ale też szansa na odtworzenie historycznego charakteru ulic. Cały czas staramy się o dofinansowanie, które pozwoli zrealizować tę oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Stworzenie kompletnego projektu i pełnej dokumentacji pozwoli nam na dalsze działania, które przybliżą przebudowę – mówi prezydent Rafał Zając i podkreśla, że spotkania z mieszkańcami na etapie projektowania inwestycji są bardzo cenne, bo jest jeszcze czas, żeby uwzględnić ich sugestie i uwagi przed rozpoczęciem robót budowlanych.

W ramach inwestycji blask odzyskają kolejne ulice na Starym Mieście. Ul. Bolesława Chrobrego, Kuśnierzy, Szewska i Włosiennicza będą miały nowe nawierzchnie – zarówno na jezdni, jak i na chodnikach. Całość uzupełnią nasadzenia wysokiej i niskiej zieleni oraz odpowiednie oświetlenie i miejsca postojowe dla aut. W planach jest także budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Chrobrego. Na tej drodze pojawią się też wyniesione skrzyżowania wraz z przejściami dla pieszych. To rozwiązanie, które doskonale sprawdza się już w wielu miejscach, np. na ul. H. Wieniawskiego.

Podczas spotkania mieszkańcy zobaczyli propozycje projektantów i zgłaszali swoje uwagi. Dotyczyły one m.in. wprowadzenia strefy zamieszkania, lokalizacji miejsc parkingowych i przejść dla pieszych. Jednym z tematów była również projektowana nawierzchnia na wyremontowanych ulicach. Stargardzianie interesowali się też planowaną przebudową zatok autobusowych.

Zdjęcia: Paweł Bieg