Aktualności: Kultura

Startuje kino na leżakach

2 lipca 2021

Przed nami pierwszy tegoroczny seans filmowy w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego. Na dobry początek w piątek (2.07.) o 22:00 obejrzymy polską komedię romantyczną „Pech to nie grzech”. Z kolei sobota i niedziela zapowiadają się muzycznie. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Coolturalnych Wakacji jest bezpłatny.

W sobotę (3.07.) Teatr Letni wypełnią dźwięki znane z najpopularniejszych filmów. Swoją interpretację kinowych hitów pokażą stargardzkie zespoły rockowe: DICE, OUT of MIND, DEFUS i MOTHERSHIP. Podczas koncertu będzie można usłyszeć muzykę m.in. z „Pretty Woman”, „Shreka”, „Kilera” i „Blues Brothers”. Początek o 19:00.

Przy okazji sobotnich spacerów po Parku Chrobrego będzie też można bez rejestracji zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. W Teatrze Letnim od 15:00 na wszystkich chętnych czeka preparat firmy Pfizer. Szczegóły tutaj.

Z kolei niedziela (4.07.) zapowiada się folkowo. Już po raz 40. odbędą się „Pyrzyckie Spotkania z Folklorem”. Od 17:00 w Teatrze Letnim śpiewać i tańczyć będą artyści z Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca EŁK i Kapeli Ludowej „Kurasie”.

Przed nami jeszcze wiele wydarzeń w ramach Coolturalnych Wakacji. W planach kolejne seanse kina na leżakach i muzyczne propozycje od uzdolnionych ludzi ze Stargardu. Wszystkie lipcowe imprezy można znaleźć na plakacie.