Strona głównaWpisyEdukacjaSTBS buduje i remontuje

Aktualności: Edukacja

STBS buduje i remontuje

11 lutego 2020

Każdego roku Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przekazuje klucze do mieszkań kolejnym rodzinom. Lista osób oczekujących na przydział lokalu systematycznie maleje. Powstaje następna inwestycja przy ul. Śniadeckiego, a w planach są już kolejne budynki. STBS prowadzi także modernizacje już istniejących kamienic.

W 2019 r. do użytku oddano 23 lokale o wysokim standardzie. – Mieszkania powstały w nowym budynku przy ul. Andersa. Trafiły do osób, które oczekiwały na zamianę. Zwolnione przez nich lokale zostały przydzielone innym stargardzianom z listy. Między innymi takie działania umożliwiły skrócenie kolejki czekających na przydział mieszkań o ponad 100 rodzin w porównaniu z 2018 r. – mówi Agata Kmieć-Łuciuk, prezes STBS.

W tym roku planowane jest zakończenie inwestycji przy ul. Śniadeckiego 17. W nowym budynku będą 24 lokale o łącznej powierzchni 1100 m2. Dodatkowo na parterze zlokalizowany zostanie żłobek, który zapewni opiekę 48 dzieciom. Inwestycja powstaje w komfortowej lokalizacji na os. Lotnisko. W pobliżu znajduje się istniejące już osiedle, boisko i plac zabaw z siłownią plenerową. Blisko są też przystanki komunikacji miejskiej i sklepy, a niedaleko działa szkoła. W przyszłości przy ul. Śniadeckiego spółka planuje powstanie kolejnego budynku – pod numerem 13 będą 33 mieszkania o wysokim standardzie.

STBS nie tylko buduje od podstaw, ale także dba o starsze obiekty. W 2019 r. blask odzyskały kolejne kamienice: przy pl. Św. Ducha 26, ul. Czarnieckiego 19, ul. Bogusława IV 22 i ul. Wojska Polskiego 78a. Budynki zostały ocieplone, poprawił się wygląd elewacji, wymieniono instalacje, a z mieszkań zniknęły gazowe piecyki do podgrzewania wody. Wartość ubiegłorocznych termomodernizacji to ponad 1 600 000 zł.

Zdjęcie: STBS/archiwum