Strona głównaWpisyInneSTBS – remonty z premią

Aktualności: Sprawy urzędowe

STBS – remonty z premią

6 lipca 2020

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego od lat modernizuje kamienice w całym mieście. W wyremontowanych budynkach poprawia się przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. To również zwiększenie estetyki okolicy. Inwestycje są możliwe dzięki kredytom z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Pożyczki na dobrych warunkach uzupełniają fundusze remontowe, które gromadzą lokatorzy konkretnych wspólnot. Tym razem nowy wygląd zyskała kamienica przy ul. M. Konopnickiej 28. Taka premia termomodernizacyjna z BGK musi zostać wykorzystana na prace remontowe w budynkach mieszkalnych. Kamienice w całym Stargardzie odzyskują blask – nowe elewacje poprawiają estetykę w różnych częściach miasta.

Zwiększa się też komfort życia i bezpieczeństwo lokatorów. Z mieszkań znikają piecyki gazowe, a z kranów płynie ciepła woda miejska. Z kolei nowe okna i docieplone ściany chronią przed utratą temperatury w chłodniejszych miesiącach. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą mniej za ogrzewanie. Dodatkowo na budynkach są montowane specjalne budki i otwory, w których schronienie znajdują ptaki oraz nietoperze.

STBS realizuje już kolejną inwestycję. Tym razem wyremontowana zostanie kamienica przy ul. M. Konopnickiej 8. W planach na 2021 r. są też następne budynki przy tej ulicy – nr. 2, 3 i 10. Z kolei w 2019 r. spółka zmodernizowała kamienice przy pl. Św. Ducha 26, ul. S. Czarnieckiego 19, ul. Bogusława IV 22 i ul. Wojska Polskiego 78a. Wartość ubiegłorocznych prac to ponad 1 600 000 zł.

Zdjęcia: STBS